XI Ogólnopolska  Wystawy  Królików Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Gołębi

 -  Wieluń 2014

 

 Organizatorzy:

  

Związek Hodowców Królików i Drobnego Inwentarza Ziemi Wieluńskiej,

Burmistrz Miasta Wielunia,

Starosta Powiatu Wieluńskiego,

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego.

 

Termin Wystawy:   1-2.02.2014r.

 

Miejsce:                   Hala Sportowa WOSIR

                                  ul. Częstochowska 35, Wieluń

 

 Wystawa zakończona, pewnym jest że zapisała się w historii Królikarstwa w Polsce, przekraczając magiczną i jeszcze kilka lat temu niewyobrażalną liczbę 1000.


Jeśli ktoś chce zobaczyć zdjęcia, zapraszamy do Galerii, na stronę oraz zaprzyjaźniony Portal Internetowy do tematu Wystawy Wieluń oraz Galerii osobistych Forumowiczów ( w tym przypadku trzeba się zarejestrować).

 

 Gratulujemy Wszystkim Wystawcom !!!

 

W Wystawie wzięło udział  134 Hodowców. Ze zgłoszonych 1086  zaprezentowano  1067 królików w 71rasach i odmianach barwnych,  78sztuk drobiu ozdobnego, 11 bażantów, 12 drobiu wodnego, 134 gołębie, oraz  przepiórki.

Króliki:


KOLEKCJE:

Rasy Duże:

Championat Kolekcji          -  BOS (385,5) - Grzegorz Koraczyński

Vice Championat Kolekcji  -  BOB (384,0) - Piotr i Roman Cerkascy

 

Rasy średnie:

Championat Kolekcji           - NB (384,5) - Kazimierz Stachura

Vice Championat Kolekcji   - NB (383,5) - Ireneusz Widomski

         Wyróżnienia:      I  - NB   (383,0) - Dariusz Wencepel

                                   II  - NB   (383,0) - Krzysztof  Potrykus

                                  III  - NB   (383,0) - Bogdan Bujak

 

Rasy Krótkowłose:

Championat Kolekcji          - Castorex (386,0) - Grzegorz Otulakowski

Vice Championat Kolekcji  - Castorex (384,5) - Andrzej Kwapisz

 

 

Rasy Małe:

Championat Kolekcji          - Pc  (383,0) - Jerzy Śniecikowski

Vice Championat Kolekcji  - Pc  (383,0) – Sławomir Biadun

 

KONKURS INDYWIDUALNY

Belgijski olbrzym szary (162)

1.0  Champion – 97,0- Grzegorz Koraczyński

    V-Champion – 96,5- Tomasz i Witold Biczyk

0.1  Champion – 96,0- Dariusz Jarecki

    V-Champion – 96,0- Bogdan Babula

Wyróżnienia: 96,5-Czesław Płóciennik / 96,5-Sławomir Pytkiewicz  

/ 96,0-Krzysztof Konefał / 96,0-Sławomir i Marcin Rybka / 96,0-Arkadiusz  Stachowicz

/ 96,0-Krzysztof Szczęsny M-94 / 96,0-Mirosław Adamczyk 

/ 96,0-Dariusz Andrzejewski / 96,0-Ireneusz Widomski / 95,5-Tomasz Pasoń

 

Belgijski olbrzym niebieski (2)

Wyróżnienia: 95,0- Marek Pawlik

Belgijski olbrzym żółty (1)

Belgijski olbrzym czarny (3)

Belgijski olbrzym szynszylowy (1)

Belgijski olbrzym żelazisty (5)

V-Champion – 95.5- Krzysztof Roman M-5

Belgijski olbrzym biały (40)

   Champion – 96,5- Paweł Kłaczyński

V-Champion – 96,5- Piotr i Roman Cerkascy

Wyróżnienia :  96,0-Krzysztof Roman M-5  / 96,0-Damian Neclaw   

 

 Olbrzym srokach czarny (31)

   Champion - 96,0- Hubert Kalka

V-Champion - 96,0- Hubert Kalka

Wyróżnienie :  95,5- Sebastian Przybył  / 95,5- Jarosław Wojciechowski

/ 95,5- Marek Kowalczyk

Olbrzym srokach niebieski (5)

V-Champion -  95,0- Jakub i Andrzej Malicha

Olbrzym srokach hawana (1)

 

Francuski baran szary (56)

    Champion – 96,0- Eugeniusz Małolepszy

 V-Champion  - (1.0) 95,5- Tomasz Pasoń

 V-Champion  - (0.1) 95,0- Roman Drygas

Wyróżnienie – 95,5- Jarosław Wojciechowski

Francuski baran srokacz szary  (1)

Francuski baran żelazisty (10)

   Champion – 96,5- Tomasz Pasoń

V-Champion – 95,5- Mariusz Sobańtka

Francuski baran niebieski (9)

V-Champion – 95,5- Eugeniusz Małolepszy

 Francuski baran srokacz niebieski  (7)

V-Champion – 95,5- Jarosław Malinowski

Francuski baran czarny (6)

Francuski baran srokacz czarny  (1)

Francuski baran madagaskarowy (1)

Francuski baran hawana (6)

Francuski baran srokacz hawana  (5)

Francuski baran niebiesko-szary (perłowy) (8)

   Champion – 96,0- Eugeniusz Małolepszy

V-Champion – 95,5- Eugeniusz Małolepszy

Francuski baran izabelowy (1)

Wyróżnienie 95,0-Marek Gawkowski-M-31

Francuski baran srokacz izabelowy  (1)

Francuski baran srokacz żółty  (1)

Francuski baran biały czerwonooki (5)

V-Champion – 95,5- Szymon Głuch

Morawski niebieski (olbrzym) (7)

   Champion - 96,0- Jarosław Kruszyk

V-Champion - 95,5- Jarosław Kruszyk

 

Wielki jasnosrebrzysty (23)

   Champion – 96,0- Ireneusz Kuśmierz

V-Champion – 96,0- Jarosław Kruszyk

Wyróżnienie: 95,5-Bogusław Kmieć /  95,5-Robert Chodorek

Szynszyl wielki (1)

Meklemburski srokacz czarny (6)

V-Champion – 95,5- Bogdan Gałkiewicz

Wiedeński niebieski (73)

1.0  Champion – 96,0- Janusz Olejarz

    V-Champion – 95,0- Filip Orlak

0.1  Champion – 95,5- Paweł Włosek

    V-Champion – 95,5- Filip Orlak

Wyróżnienia: 95,0-Sławomir Biadun /  95,0-Bogdan Gałkiewicz

/ 95,0-Grzegorz Pałka

Wiedeński czarny (9)

Champion – 96,0- Mariusz Chmiel

Wiedeński szary (47)

   Champion – 96,0- Grzegorz Górecki

V-Champion – 95,5- Krystian Gradowski

Wyróżnienia: 95,5-Mariusz Chmiel / 95,5-Krzysztof Potrykus

/ 95,5-Tomasz i Witold Świstek

Wiedeński niebiesko-szary (1)

Hotot biały (1)

Nowozelandzki czerwony (58)

1.0  Champion – 96,5- Paweł Włosek

    V-Champion – 95,0- Kazimierz Mackiewicz

0.1  Champion – 96,0- Paweł Włosek

    V-Champion – 96,0- Roman Drygas

Wyróżnienia: 95,0-Mariusz Chmiel /  95,0-Jarosław Kruszyk  

/ 95,0-Paweł Wawrzyniak /  95,0-Waldemar Walkowiak

Nowozelandzki  biały (154)

1.0  Champion – 96,5- Kazimierz Stachura

    V-Champion – 96,5- Ireneusz Widomski

0.1  Champion – 96,0- Dariusz Wencepel

    V-Champion – 96,0- Krzysztof Potrykus

Wyróżnienia: 96,5 -Bogdan Bujak / 96,0 -Tomasz Augustyniak

/ 96,0 -Jacek i Dawid Pawlak / 96,0 -Jarosław Kluska M-11

/ 96,0 -Marek Gawkowski M-31

Burgundzki (15)

   Champion -  96,0- Jarosław Kruszyk

V-Champion -  95,0- Jarosław Kruszyk

Kuna wielka brązowa (9)

Kuna wielka niebieska (1)

Wyróżnienie: 96,0 -Jacek i Dawid Pawlak

Kalifornijski czarny (150)

1.0  Champion – 96,5- Jarosław Lembowicz

    V-Champion – 95,0 -Jarosław Lembowicz

0.1  Champion – 96,0- Mirosław Adamczyk

    V-Champion – 96,0- Mariusz Chmiel

Wyróżnienia: 96,0-Jacek i Dawid Pawlak /96,0-Adrian Piesiak

Kalifornijski niebieski (1)

Kalifornijski hawana (10)

Champion – 96,0- Piotr Stachowiak

Termondzki biały (10)

V-Champion – 95,0- Witold Wojciechowski

Japoński (6)

V-Champion – 95,5- Stanisław Ryś

Srokacz angielski trójbarwny (1)
Srokacz angielski czarny (1)

Alaska (4)

Hawana (5)

   Champion - 96,0- Patryk Nowak

V-Champion - 95,5- Patryk Nowak

Średni z Turyngii (3)

Zajęczak (14)
  
Champion – 96,0- Józef Grzona

V-Champion – 95,5- Józef Grzona

Castorex (28)

   Champion – 97,0- Grzegorz Otulakowski

V-Champion – 97,0- Grzegorz Otulakowski

Wyróżnienia: 96,5-Andrzej Kwapisz / 96,0 -Paweł Koczan

Rex trójbarwny (1)

Rex dalmatyński (1)

Rex szynszylowy(4)

Wyróżnienie: 96,0- Andrzej Kwapisz

Rex szynszylowy niebieski (2)

Rex czarny (4)

Wyróżnienie: 97,0 -Paweł Koczan

 

Szynszyl mały (5)
   
Champion – 96,0- Jerzy Śniecikowski

V-Champion – 95,5- Jerzy Śniecikowski

Holenderski czarny (5)

   Champion – 96,0- Andrzej Bednarski

V-Champion – 95,0- Andrzej Bednarski

Holenderski niebieski (1)

Podpalany czarny (16)
  
Champion – 96,0- Stanisław Nowiński

V-Champion – 96,0- Jerzy Śniecikowski

Wyróżnienia:  95,5-Sławomir Biadun  / 95,0-Henryk Koc

Podpalany hawana (5)
  
Champion – 96,5- Jerzy Śniecikowski

V-Champion – 96,0- Jerzy Śniecikowski

Podpalany niebieski (5)

Karzełek baran szynszylowy (2)

Mały baran srokacz Niebieski (1)

Mały baran niebiesko-szary (perłowy) (1)

Karzełek czarny podbielany (2)

Karzełek rosyjski (1)

Hermelin czerwonooki (1)

Hermelin niebieskooki (2)

 

Doceniając starania w celu podniesienia poziomu własnych hodowli Organizatorzy uhonorowali Hodowców, przyznając  I i II Nagrody,

za króliki wystawione Poza Konkursem.

I Nagroda PK (za królika który osiągnął co najmniej 96,0pkt)

Roman Drygas

Tomasz Rząchowski

Tomasz Augustyniak

Agata Makowska

Sławomir Łaszkiewicz

 

II Nagroda PK ( za królika który osiągnął co najmniej 95,0pkt)

Valerij Lisowskij                          Wiesław Bednarski

Mirosław Duda                           Grzegorz Pałka

Dariusz Pawlik                            Andrzej Polak

Michał Sobania                          Roman Drygas

Henryk Koc                                Elżbieta  Kubies

Tomasz Augustyniak                   Paweł i Rafał Pietrzak

Norbert Kryński                          Artur Lewandowski

Agata Makowska                        Grzegorz Rembowski

Waldemar Walkowiak                  Jarosław Lembowicz

 

Drób Ozdobny (78):

Amrock- 2                           Bielefeldzka- 2

Andaluzyjska - 2                  Sebrytka srebrna- 2

Silka kuropatwiana- 2           Silka biała – 3

Serama- 3                          Hamburska- 2

Leghorn- 2                          Minory- 4 

Brahma kuropatwiana-  4      Orłowska – 5

Brahma niebieska- 6             Kochin pstry duży- 4

Brahma czarna- 1                Kochin czarny duży- 2

Brahma kolumbijska- 4         Kochin żółty duży- 2

Zielononóżka - 2                  Bojownik malajski- 2

Bojownik gołoszyi- 2          

Brodacz antwerpski czarny- 5 

Brodacz antwerpski porcelanowy- 3

Karzełek kochin żółty- 6

Karzełek holenderski cytrynowo szyi- 2

 

Gratulacje dla Hodowców:

Artura Firas,  Jarosława Malinowskiego,  Andrzeja Guzikowskiego

 

Bażanty (11):

Bażant złoty – 4            Bażant diamentowy – 2

Bażant srebrny – 2       Bażant bananowy – 2

Gratulacje dla Hodowcy Artura Krawczyka

 

 

 

Drób Wodny (12):

Kaczka mandarynka – 2       Kaczki biegusy – 3

Kaczka krzyżówka – 2         Biegus indyjski - 2

Kaczka staropolska – 3

 Gratulacje dla Hodowcy Eugeniusza Świtoń

 

 Gołębie (134):

Standard pocztowy – 14                 Stawak – 14

Niemiecki wystawowy – 8               Ryś polski - 15

Bagdeta częstochowska – 16          Lahore - 6

Rostowski łabądzi – 2                    King – 45

Złotawiec turyński – 2                    Gil – 6

Maściuch polski – 6

Gratulacje dla Hodowców:

Leona Kozak,  Michała Boruszewskiego, 

Artura i Włodzimierza Krawczyk, Henryka Madalińskiego

Andrzeja Kwapisza

 

Przepiórki: (hodowca Jerzy Kowalczyk)

Japońska, Standard, Mandżurska, Szek, Faraona, Chińska

 

Wręczono również pamiątkowe trofea za udział w Wystawie.

  Przygotował: D.S. M-7